Dragan Đokanović, političar, doktor i sportista

Aktuelnosti, pogledi, teme, stranke, institucije, država...
Цар

Re: Dragan Đokanović, političar, doktor i sportista

Postby Цар » Wed Jan 04, 2017 11:25 am

Dr. Đokanović odlazi sa UKCS: Pogrešni potezi Sebije Izetbegović mogu dovesti do tragedije

Image

Još jedan ljekar odlučio je napustiti UKCS. Ugledni pedijatar dr. Dragan Đokanović sutra, prvog radnog dana u Novoj godini, rekao nam je da će dati otkaz i uzeti svoju radnu knjižicu, piše Patria.

-S obzirom da ne želim da budem saučesnik jednog pogrešnog projekta; projekta koji je vrlo rizičan i koji, po mom mišljenju, može rezultirati krajnje neželjenim situacijama, čak i tragedijom, neću potpisati novi ugovor o radu koji mi je pripremljen, a neću ni sudskim putem da štitim moj postojeći status.

Odlučio sam da sutra dam otkaz. Naravno, napuštanjem Kliničkog centra ne mijenja se moj odnos prema mom gradu, prema mom sportu i prema mojim brojnim prijateljima, kaže dr. Đokanović.

U UKCS obavio je kompletan specijalizantski staž.

-Specijalizaciju sam počeo 1988. godine, a završio je 1992. godine. Ponovo sam u njega došao u junu 2005. godine. Desilo se to na poziv mojih kolega sa fakulteta i prijatelja doktora Senke Mesihović – Dinarević i Farisa Gavrankapetanovića.

Početak rada i povratak u Sarajevo bio je u vremenu vrlo skromne komunikacije između građana Istočnog Sarajeva i Sarajeva. Sjećam se da je, tih mjeseci, tadašnji predsjednik Srbije Boris Tadić izjavljivao da i posljednji Srbi napuštaju glavni grad Bosne i Hercegovine.

Međutim, bez obzira na takvu političku situaciju, odlučio sam da prihvatim ponudu prijatelja i tako je počeo moj rad u Sarajevu. Ubrzo sam krenuo i sa obnovom porodične kuće te formiranjem gimnastičkog kluba u FIS-u, priča nam dr. Đokanović i nastavlja:

-Neonatološko odjeljenje u sarajevskom porodilištu je iz godine u godinu kadrovski jačalo, odnosi između kolega bili odlični pa sam sa zadovoljstvom dolazio na svoje radno mjesto. Izvanrednu saradnju sam imao i sa tadašnjim direktorom GAK-a, profesorom Idrizom Bukvićem. Odlična saradnja sa rukovodiocima GAK-a nastavila se i nakon odlaska profesora Bukvića u penziju. Posebno bih istakao saradnju sa profesorom Zulfom Godinjakom, tihim i izuzetno vrijednim stručnjakom.

Međutim, sve, kako bi se to u narodu reklo, što je lijepo i ne traje dugo. Na čelo Kliničkog centra dolazi gospođa Sebija Izetbegović. Nastupa vrijeme u kome, siguran sam u to, 90 posto radnika osjeća veliku neprijatnost prilikom polaska na posao. Klinički centar postaje igračka jedne doktorice; doktorice koja nikada nije uživala ugled među kolegama, ali koja se uvijek isticala arogancijom i neprijatnim komentarima upućenim zaposlenima.

Odjeljenje na kome sam radio doživljava svoj kadrovski brodolom. Od sedam doktora ostaje nas troje. I, umjesto da javnost bude o tome precizno obaviještena, a da se od nadležnog ministarstva traži odgovarajući broj specijalizacija i na edukaciju pošalju mladi ljekari, gospođa Izetbegović, ne želeći da problem postane javan, na sebi svojstven način, lukavim potezima, pokušava da zamaskira.

Valjda u želji da ne naruši, u svojoj glavi isprojektovani imidž „uspješnog menadžera“ te, samo tri mjeseca nakon jedne sistematizacije, sa svojim Upravnim odborom, organizuje još jednu ekspresnu sistematizaciju i pedijatre sa mog odjeljenja prebacuje na Neonatološko odjeljenje Pedijatrijske klinike. Znači, tim činom, i onaj nukleus od koga se moglo krenuti u napredak neonatološkog odjeljenja sarajevskog porodilišta, gospođa Izetbegović je uništila. Ne želeći da budem saučesnik jednog pogrešnog projekta odlučio sam dati otkaz. (Patria)

( NAP - http://nap.ba/new/vijest.php?id=31973 )

Цар

Postby Цар » Tue Jan 31, 2017 4:16 pm

Na vrlo posjećenoj temi Avazovog foruma, Dr Đokanović je, danas, napisao sljedeći post:

"Постојала је, све од идеје па до Дејтонског споразума, још једна српска политика (не она Караџићева, Крајишникова и Младићева). Управо та политика доживјела је Дејтонски споразум као реализацију својих идеја. Та политика још увијек постоји у Републици Српској и управо на тој политици почиваће будућност Републике Српске."

http://forum.avaz.ba/showthread.php?993-Dragan-%C4%90okanovi%C4%87-srpski-politi%C4%8Dar-za-EU/page532

O toj srpskoj politici doktor je govorio 7. januara na FACE TV u emisiji Centralni dnevnik i 18. januara na OSM TV u emisiji Lice nacije:

Leonid

Postby Leonid » Thu Feb 16, 2017 4:48 pm

ДРАГАН ЂОКАНОВИЋ: ПРИЧА О РЕВИЗИЈИ ПРЕСУДЕ ЗА ГЕНОЦИД ПРОТИВ СРБИЈЕ ЈЕ ШУПЉА ПРИЧА!

Сваком озбиљном човјеку у Босни и Херцеговини је јасно да се, овдје, ради о новој ујудурми политичара на власти. Ради се о њиховој жељи да скрену пажњу јавности са горућих економских тема на "шупљу причу". Људи који бораве више од двадесет година на власти, напросто су срасли са државним органима и знају све марифетлуке одржавања на буџетским јаслама. Ово је један од марифетлука.

Пресуда из Хага је таква каква јесте, а таква ће и остати. Али, може се неколико мјесеци око ње трошити вријеме и живот грађана.

Image
Драган Ђокановић

ДРАГАН ЂОКАНОВИЋ: ЧИСТУ ФЕДЕРАЦИЈУ УНУТАР ФЕДЕРАЦИЈЕ БОСНЕ И ХЕРЦЕГОВИНЕ НЕ ЖЕЛЕ БОШЊАЦИ!

Улазак народа и њихових признатих територија (држава) у чвршћи или лабавији савез и стварање чвршће или лабавије савезне државе - је врло лако схватљив у процесу настанка федералних држава.

Међутим, стварање федерације унутар једне унитарне државе (републике) - а Босна и Херцеговина је била унитарна република са три конститутивна народа који су своју конститутивност (у тој социјалистичкој унитарној републици) остваривали само на папиру (значи, нису је уопште остваривали) - је врло сложен и врло деликатан процес. Чак и немогућ без рата, помјерања и пресељавања становништва са једне територије на другу.
Муслиманска и хрватска политика, прије претходног рата, заиграле су на карту трансформације (једнопартијске) комунистичке и унитарне Босне и Херцеговине у вишестраначку и унитарну Босну и Херцеговину. Међутим, нису успјеле. Избио је рат и он је окончан Дејтонском БиХ.
У већем бх. ентитету остао је у животу један, до краја недефинисани, модел федерације који се зове федерација, а уствари није чиста федерација.
Како до модела чисте федерације у федерацији?
За сада, никако, јер не постоје стране које су спремне да о чистом моделу федерације уопште разговарају.

http://forum.avaz.ba/showthread.php?993 ... EU/page537

Leonid

Postby Leonid » Fri Feb 24, 2017 11:48 am

Драган Ђокановић: "ШТА СРБИН ИЗ САВЕЗА ЗА ПРОМЈЕНЕ ИМА ДА ТРАЖИ У ТОМ И ТАКВОМ ПРЕДСЈЕДНИШТВУ?!"

Image
Драган Ђокановић испред зграде Међународног суда правде у Хагу

Добросусједски односи између Босне и Херцеговине и Србије - могу бити политички ставови политичара из ове двије државе.
Подношење захтјева за ревизију Пресуде Међународном суду правде у Хагу је једна од посљедњих ставки судског процеса који је Босна и Херцеговина покренула против Србије.
Значи, политички ставови су једно, а судски процеси су нешто сасвим друго.

Мене занима сљедеће, зашто је (и да ли је уопште) Мирко Шаровић (2002. године је управо он био српски члан Предсједништва Босне и Херцеговине) потврдио акредитацију Сакибу Софтићу за представљање БиХ (у Тужби против Србије) пред Међународним судом правде? Ако јесте, зашто се садашњи члан Предсједништва БиХ Младен Иванић, и Мирков колега из Савеза за промјене, не обрати јавности са детаљнијим објашњењем чему сва ова гунгула политичара из Савеза за промјене?
У случају да Мирко Шаровић није учествовао у доношењу Одлуке Предсједништва БиХ (око Софтићеве акредитације из 2002), шта онда Србин из Савеза за промјене има да тражи у том и таквом предсједништву?!

"Српски неспособњаковићи у Предсједништву БиХ"

Ако (бошњачки политичари) "тврде" (да је Одлука донешена на Предсједништву БиХ), а тврдњу не доказују транспарентно, значи, да немају доказе за своју тврдњу. Слиједећи логику произилази да је и та "Одлука" сумњива.
Ако српски чланови предсједништва БиХ, а у 2002. години били су то и Радишић и Шаровић, ових дана не излазе у јавност и не демантују своје учешће у тој "Одлуци" предсједништва, онда ни њихова савјест није у потпуности мирна. Можда нису директно учествовали у "Одлуци" (а знајући како бошњачка званична политика функционише и доноси одлуке), вјероватно и нису (претпостављам да се то све радило у неком међувремену и мимо сједнице предсједништва), али су, из српског интересног угла гледано, испали, најблаже речено, неспособњаковићи којима није ни било мјесто у предсједништву.

"Велика државна плата важнија им је од (српског) народног интереса"

Ово што су, претходних дана, радили српски политичари, који у Сарајеву примају плату од Босне и Херцеговине, не помаже ни Србији, ни БиХ, а у крајњој консеквенци ни тим политичарима. Показали су максималну политичку неозбиљност (што ми није никакво изненађење) и одсуство реалних знања о животу уопште. Да имају реално знање о животу, знали би тачно шта да ураде па се не би ни нашли у таквој ситуацији. Међутим, њима је (велика) државна плата важнија од српског народног интереса.

http://forum.avaz.ba/showthread.php?993 ... EU/page539
Last edited by Leonid on Sat Mar 11, 2017 4:01 pm, edited 1 time in total.

Leonid

Postby Leonid » Fri Mar 10, 2017 9:20 pm

ДРАГАН ЂОКАНОВИЋ: "ЈАВНОСТ ЈЕ ПОСТАЛА ЖРТВА СКРИВАЊА ИНФОРМАЦИЈА И ПРЕВАРА ОД ЧЛАНОВА ПРЕДСЈЕДНИШТВА БиХ"

Image

Мислим да је то овако ишло.

Изетбеговић позива Софтића на консултације око подношења жалбе на ревизију пресуде. Софтић долази у Предсједништво, разговарају и износи Изетбеговићу своје мишљење о томе да ли може лично да поднесе тужбу. Претпоставља да му је овлашћење истекло, али нема правно ваљан документ за то. Договарају се да Софтић пошаље упит Суду у Хаг, одакле стиже негативан одговор и сугестија да се добије нови документ. Поновно разговара с Изетбеговићем и договарају да ипак поднесу тужбу, свјесни да не могу добити нову одлуку Предсједништва о акредитовању Софтића. Српске обавјештајне службе наравно добијају информацију да у БиХ (бошњачка страна) нешто покушава око наставка процеса против Србије и сугеришу Иванићу да пошаље неки допис у Хаг, не би ли се сазнало шта је Софтић добио као повратницу. Бошњачка страна о томе ћути, јер ни она не зна шта је у повратници добио Иванић... Стиже се у 2017. Изетбеговић износи у јавност да се припрема жалба, покушавајући да поправи рејтинг и да скрене пажњу са своје супруге која му уништава и каријеру и странку... Иванић из одговора који му је стигао из Хага 2016. сазнаје да је Софтић у ауту (не у аутомобилу), ћути о томе свима осим званичницима Србије и оставља то у ладицу, јер је у то доба још увијек био политичар који се покушавао допасти Бошњацима. У међувремену је, активностима око референдума и војске, изгубио сваки углед код великог дијела свог бирачког тијела, а знајући да се Додик не може кандидовати на сљедећим изборима у РС и да је доспио на "црну листу САД" одлучује да заигра на националистичку карту желећи да буде први код Срба; Не рачунајући да ће из Суда стићи отворена коверта којом Суд обавјештава слуђену јавност у БиХ да је постала жртва скривања информација и превара од чланова Предсједништва БиХ.

Да у БиХ има демократије и одговарајуће критичке масе сва тројица би поднијели оставке и отишли у политичку пензију. Међутим, њима то не пада на памет.

http://forum.avaz.ba/showthread.php?993 ... EU/page555

Leonid

Postby Leonid » Sat Apr 08, 2017 9:47 am

Драган Ђокановић: МОРА СЕ РЕЋИ ИСТИНА!

Image
Драган Ђокановић (Луксембург, 2016)

Да ли ће се десити да: Сви јунаци ником поникоше и у нови кредит погледаше?

Деси ли се то, политичари на власти (у Босни и Херцеговини) ће признати да не могу ништа друго него да испуњавају налоге банкара и да се крећу путем на којем их очекују (све) нова и нова задужења.
Ако је то тако, а изгледа да јесте, е, онда, паметни људи у Босни и Херцеговини (не политичари) треба да послажу коцкице и да кажу шта ће нас (све скупа) дочекати на крају пута. И да то објелодане.
Сви имамо обавезу према будућим генерацијама! Бар да им истину кажемо, ако већ не знамо да им направимо боље од овог.

http://forum.avaz.ba/showthread.php?993 ... post638126

Return to “Politika”